Reklama

Reklama

Zakończyła się obserwacja psychiatryczna zabójców z Rakowisk

Zakończyła się obserwacja psychiatryczna Zuzanny M. i Kamila N., którzy w grudniu 2014 roku w miejscowości Rakowiska zamordowali rodziców chłopaka.

Obserwacja Kamila N. trwała 8 tygodni, w przypadku Zuzanny M. były to 4 tygodnie. 

- Aktualnie oczekujemy na pisemną opinię biegłych, co do stanu poczytalności nastolatków - poinformowała Beata Syk-Jankowska z Prokuratory Okręgowej w Lublinie.

Zuzanna M. i Kamil N. przyznali się do zabójstwa rodziców Kamila - Jerzego i Agnieszki N. Do zbrodni doszło w nocy z 12 na 13 grudnia ub.r., w domu małżonków N. w Rakowiskach, pod Białą Podlaską. Rodzicom Kamila zadano po kilkanaście ciosów nożem. Zabójcy posługiwali się trzema nożami.

Reklama

W przypadku kobiety śmiertelna okazała się rana zadana w przedramię i przerwanie tętnicy przedramienia. Natomiast w przypadku mężczyzny były to ciosy zadane w brzuch skutkujące wylewem krwawym do jamy brzusznej.

Zamordowany 48-letni Jerzy N. był funkcjonariuszem Straży Granicznej w stopniu pułkownika, 42-letnia Agnieszka N. - nauczycielką.

Kamil N. i Zuzanna M. - uczniowie liceów w Białej Podlaskiej - byli parą. Według składanych przez nich wyjaśnień rodzice Kamila nie akceptowali ich związku. Jak mówiła Syk-Jankowska, pomysł zabicia małżonków pojawił się w trakcie oglądania przez 18-latków filmów, przepełnionych - jak sami mówili - przemocą i agresją.

Badania ich krwi wykazały, że kilka godzin przed zabójstwem zażywali marihuanę; nie byli pod wpływem alkoholu ani amfetaminy.

Za zabójstwo 18 latkom grozi im kara co najmniej 12 lat więzienia, 25 lat więzienia lub dożywocia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne