Reklama

Reklama

Zakończył się VI Kongres Kobiet

​ W sobotę popołudniu zakończył się dwudniowy VI Kongres Kobiet. Prezeska stowarzyszenia Dorota Warakomska apelowała do jego uczestniczek o udział w wyborach do europarlamentu i głosowanie na kobiety.

"Ramię w ramię, coraz silniejsze walczymy o to co najważniejsze, wolność i równość to kobiet czas, kto jak nie my, bo siła jest w nas"  - śpiewały uczestniczki hymn Kongresu na zakończenie dwudniowych obrad.

Reklama

Wcześniej podsumowano dyskusje, które odbyły się w sobotę w ramach równoległych paneli dotyczących m.in. kultury, edukacji, samorządu, zdrowia, spraw publicznych, ekologii oraz ekonomii. Danuta Hubner podkreśliła, że płynące z nich postulaty co roku powtarzają się i są przekazywane premierowi. "Nie zniechęcajmy, bo naszą siłą jest upór i konsekwencja" - podkreśliła.

"Kongres potępia nieludzkie praktyki porywania i zniewalania dziewcząt"

Ponadto uczestniczki kongresu przyjęły uchwałę ws. porwanych dziewcząt w Nigerii. Chodzi ok. 300 dziewcząt uprowadzonych w połowie kwietnia przez islamistów z organizacji Boko Haram.

"Kongres potępia nieludzkie praktyki porywania i zniewalania dziewcząt" - przyjęto w uchwale. Ponadto uczestniczki domagają się w niej uwolnienia porwanych dziewcząt, zadośćuczynienia i surowego ukarania sprawców.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy