Reklama

Reklama

Zakaz dla Chomy cofnięty. Posłowie PiS przerywają protest

Zakaz wjazdu na Ukrainę wydany prezydentowi Przemyśla Robertowi Chomie został cofnięty - poinformował Michał Dworczyk (PiS). Powołał się na informację od ukraińskiego ambasadora Andrija Deszczycy. Jak dodał, w związku z tym część posłów PiS weźmie udział w Forum Europa-Ukraina.

"Z zadowoleniem przyjęliśmy informację ambasadora Deszczycy o cofnięciu niezrozumiałego zakazu wjazdu na teren Ukrainy prezydenta Przemyśla" - powiedział Dworczyk, szef sejmowej komisji łączności z Polakami za granicą oraz przewodniczący polsko-ukraińskiej grupy parlamentarnej.

"Teraz posłowie PiS będą indywidualnie podejmować decyzje o wyjeździe na Forum. Wiem, że część parlamentarzystów tam się zjawi, ja będę jedną z tych osób, które w Rzeszowie będą obecne" - dodał. Zastrzegł, że do Rzeszowa nie dotrą już najprawdopodobniej marszałek Sejmu Marek Kuchciński i wicemarszałek Ryszard Terlecki, którzy mieli być jednymi z gości Forum.

Reklama

W czwartek Dworczyk informował, że w związku z zakazem dla Chomy parlamentarzyści PiS nie wezmą udziału w rozpoczynającym się w piątek w Rzeszowie Forum Europa-Ukraina.

Nieoficjalnie: Do zniesienia zakazu przyczyniła się Kancelaria Prezydenta

Kancelaria Prezydenta RP była w stałym kontakcie z ambasadą Ukrainy w Polsce i administracją prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki; interwencja ze strony Kancelarii przyczyniła się do zniesienia zakazu wjazdu na Ukrainę dla prezydenta Przemyśla Roberta Chomy - dowiedziała się nieoficjalnie PAP.

Kancelaria Prezydenta nie komentuje tych doniesień.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje