Reklama

Reklama

Zagrożenie pożarowe. Ostrzeżenia dla 13 województw

Instytut Badawczy Leśnictwa ostrzega, że na terenie 13 województw prognozowany jest trzeci - najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach.

Z mapy zagrożenia pożarowego lasów opublikowanej na stronie Instytutu Badawczego Leśnictwa (IBL) wynika, że we wtorek najwyższy poziom zagrożenia pożarowego prognozowany jest w lasach w przeważającej części województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, opolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego.

Małe zagrożenie na południu

W pozostałej części kraju prognozowane jest głównie średnie zagrożenie pożarowe. Wyjątkiem są południowe powiaty Śląska, Małopolski, Podkarpacia oraz Dolnego Śląska, gdzie zagrożenie pożarowe jest małe.

Reklama

Prognoza zagrożenia pożarowego jest wykonywana w 42 strefach prognostycznych, na podstawie pomiarów wilgotności ściółki sosnowej, wilgotności względnej powietrza oraz opadów i określa możliwość wystąpienia pożaru w dniu jej wykonania. Pomiary meteorologiczne prowadzone są dwa razy dziennie w kilku miejscach każdej ze stref. Prognoza jest wykonywana przez Lasy Państwowe w okresie zagrożenia pożarowego - od 1 marca do 30 września. 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy