Reklama

Reklama

Zabójstwo w Mrowinach

13 czerwca w lesie koło dolnośląskiego Żarowa odkryto zwłoki dziewczynki. Co wydarzyło się od tamtej chwili?

W czwartek (13 czerwca) około godz. 17.00 w lesie koło Żarowa (woj. dolnośląskie) znaleziono ciało dziewczynki. Była to 10-letnia Kristina, mieszkająca sześć kilometrów dalej - w Mrowinach. Zwłoki znalazła kobieta, która była w lesie na spacerze.

Reklama

Jak ustalono, dziewczynka w czwartek około godz. 13.00 wyszła ze szkoły położonej w centrum wsi Mrowiny. Od domu dzielił ją kilometr. Ostatni raz była widziana 200 metrów od miejsca, w którym mieszkała.

Prokuratora po wstępnych oględzinach ciała 10-latki oświadczyła, że dziewczynka została zamordowana. "Ślady na ciele świadczą o udziale osób trzecich w śmierci dziecka" - powiedział prokurator.

W piątek wieczorem (14 czerwca) zakończyła się sekcja zwłok 10-latki. Autopsja trwała 12 godzin. 

"Przyczyną śmierci 10-letniej dziewczynki były rany kłute klatki piersiowej i szyi. Tych ran było wiele. Niezależnie od tego ujawniono ślady, które wskazują na to, że zbrodnia miała podłoże seksualne" - poinformowano.

Mężczyzna podejrzewany o zabójstwo dziewczynki został zatrzymany w niedzielę (16 czerwca). Okazał się nim być 22-latek. Wieczorem mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Policja podała, że nie jest on mieszkańcem powiatu świdnickiego.

Przesłuchanie mężczyzny zakończyło się w niedzielę przed godz. 1.00 nad ranem. Został wyprowadzony z siedziby prokuratury bocznym wyjściem, w kordonie policji. Przed budynkiem przez kilka godzin stał w niedzielę wieczorem tłum ludzi. Od czasu do czasu ludzie krzyczeli adresowane do mężczyzny groźby.

W poniedziałek rano (17 czerwca) Komenda Główna Policji poinformowała, że 22-latek przyznał się do zabójstwa dziewczynki. Prokuratura Okręgowa w Świdnicy postawiła mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Zatrzymany początkowo wypierał się zarzucanego mu czynu.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy