Reklama

Reklama

Zabójstwo Krzysztofa Leskiego. Są wyniki sekcji zwłok

Sekcja zwłok została przeprowadzona w środę i wykazała ranę ciętą szyi. Tak wynika ze wstępnego protokołu sekcyjnego - przekazał w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński. Na opinię końcową i dokładne ustalenia trzeba jeszcze poczekać. Dziennikarz Krzysztof Leski został zabity w noc sylwestrową.

Reklama

Ciało Krzysztofa Leskiego zostało znalezione w poniedziałek, 6 stycznia, w jego mieszkaniu na warszawskiej Woli. Podejrzany sam powiadomił policję, gdzie i jak doszło do zabójstwa.

Reklama

Jak informował wtedy prok. Łapczyński, 34-latek zgłosił się do funkcjonariuszy policji patrolujących Rynek Główny w Krakowie, oświadczając, że w noc sylwestrową pozbawił życia dziennikarza.

Policja zatrzymała 34-letniego Łukasza B., a prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa; podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy złożenia wyjaśnień.

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że zatrzymany i pokrzywdzony znali się od jesieni ubiegłego roku. Poznali się w jednej z placówek medycznych w Warszawie, a w ostatnim czasie Łukasz B. mieszkał w lokalu należącym do dziennikarza.

Krzysztof Leski karierę dziennikarską rozpoczął na początku lat 80. w prasie Niezależnego Zrzeszenia Studentów, a potem Agencji Solidarność. W stanie wojennym był internowany. Po 1989 r. publikował w "Gazecie Wyborczej", później przez wiele lat współpracował w TVP, gdzie prowadził m.in. "Wiadomości". Był korespondentem "The Daily Telegraph" i BBC. Publikował też m.in. we "Wprost", "Polityce" i "Press". Był synem Kazimierza Leskiego, pseudonim "Bradl", żołnierza Armii Krajowej i uczestnika Powstania Warszawskiego.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy