Reklama

Reklama

Wypowiedź Władysława Frasyniuka o polskich żołnierzach. Jest zawiadomienie do prokuratury

Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie szefa MON Mariusza Błaszczaka po słowach Władysława Frasyniuka dotyczących polskich żołnierzy zabezpieczających granicę z Białorusią. Sprawa nie ma jeszcze przydzielonego prokuratora.

Zawiadomienie podpisane przez ministra obrony narodowej dotyczy znieważenia i zniesławienia żołnierzy.

Wpłynęło ono do prokuratury we wtorek późnym popołudniem - poinformowała prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Mariusz Błaszczak zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, jakim było znieważenie i zniesławienie polskich żołnierzy przez Władysława Frasyniuka na antenie TVN24. 

Działacz opozycji z czasów PRL powiedział o żołnierzach, którzy razem ze Strażą Graniczną zabezpieczają granicę polsko-białoruską, że "nie służą państwu polskiemu". "Mam wrażenie, że to jest wataha (...), wataha psów, która otoczyła biednych słabych ludzi. (...) Tak nie postępują żołnierze. Śmieci po prostu" - powiedział Frasyniuk.

Reklama

Zawiadomienie, które wpłynęło do prokuratur znajduje się w "obiegu kancelaryjnym". Oznacza to, że nie wyznaczono jeszcze prokuratora, która rozpozna to pismo. 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy