Reklama

Reklama

Wypadek na skrzyżowaniu

W sobotę późnym popołudniem w Kwidzynie doszło do zdarzenia drogowego. Na skrzyżowaniu ulicy Kopernika z ulicą Konopnickiej zderzyły się dwa samochody osobowe. W wyniku tego zdarzenia z obrażeniami ciała trzy osoby trafiły do szpitala.

W sobotę po godz. 17.00 dyżurny kwidzyńskiej komendy został poinformowany o wypadku drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy Kopernika z ulica Konopnickiej. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol policji.

Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wykazały, że 66-letnia kierująca fiatem panda prawdopodobnie nie zachowała należytej ostrożności, wjechała na skrzyżowanie i uderzyła w bok przejeżdżającej  corsy, którą prowadził 60-letni mieszkaniec Kwidzyna.

W wyniku zdarzenia złamania obojczyka doznała jedna z pasażerek opla. Druga pasażerka tego samochodu, oraz kierująca fiatem z ogólnymi obrażeniami ciała trafiły do szpitala.
Kierowcy obu samochodów biorących udział w zdarzeniu byli trzeźwi.

Policja ustala wszystkie okoliczności wypadku i apeluje o ostrożność.

Funkcjonariusze przypominają, że oprócz zmiany opon i przygotowania auta do zimy, należy również zmienić technikę  i sposób jazdy. W trosce o własne bezpieczeństwo powinniśmy pamiętać, że bardzo ważna jest jazda z prędkością bezpieczną dostosowaną do aktualnie panujących warunków i sytuacji na drodze. Naszym obowiązkiem jest także odśnieżenie samochodu. Koniecznie zadbajmy o to, by śnieg nie znajdował się na szybach, dachu i reflektorach auta. Pamiętajmy, jeżeli poruszamy się  autem zasypanym śniegiem to ograniczamy sobie widoczność i narażamy się na niebezpieczeństwo.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy