Reklama

Reklama

Wypadek Geremka - przesłuchano kierowcę ducato

Prokuratura przesłuchała dziś kierowcę Fiata Ducato, z którym zderzył się mercedes prowadzony przez Bronisława Geremka. Mężczyzna zeznał, że nie pamięta wypadku.

Do prokuratury dotarły też ostateczne wyniki sekcji zwłok.

Reklama

- Prokuratura przesłuchała dziś Edwarda P., który zeznał, że nie pamięta przebiegu i okoliczności, w jakich 13 lipca doszło do zderzenia z autem prowadzonym przez Bronisława Geremka - powiedział prokurator Jacek Derda z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Do prokuratury dotarły ostateczne wyniki sekcji zwłok Bronisława Geremka. Wynika z nich, że zmarł on śmiercią gwałtowną na skutek obrażeń wielonarządowych, w szczególności czaszkowo-mózgowych, powstałych w wyniku wypadku.

W tym tygodniu prokuratura zamierza powołać biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków samochodowych i przesłuchać jeszcze jednego świadka. - Po tych czynnościach prawdopodobnie zostanie wydana decyzja o zakończeniu postępowania w tej sprawie - powiedział Derda.

Eurodeputowany, b. minister spraw zagranicznych, prof. Bronisław Geremek zginął 13 lipca w wypadku samochodowym, do którego doszło w okolicach Nowego Tomyśla (Wielkopolska). Prowadzony przez niego mercedes zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z jadącym z naprzeciwka Fiatem Ducato.

Dowiedz się więcej na temat: przesłuchanie | wypadek | Nie | Mercedes | prokuratura

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje