Reklama

Reklama

Wygrana Anders to efekt "totalnej kampanii wyborczej"

Poseł PSL Piotr Zgorzelski w radiowej Jedynce przekonywał, że kandydat części opozycji Mieczysław Bagiński uzyskał dobry wynik w wyborach uzupełniających na Podlasiu. Zwyciężyła w nich i zajmie fotel senatora przedstawicielka Prawa i Sprawiedliwości Anna Maria Anders.

Piotr Zgorzelski powiedział w radiowej Jedynce, że partia rządząca prowadziła na Podlasiu "totalną kampanię wyborczą", mając nadzieję na druzgocące zwycięstwo. Zdaniem polityka PSL, plan PiS się nie powiódł, gdyż przewaga Anny Marii Anders nie była duża.

Poseł PSL dodał, że kandydat jego partii, popierany też przez PO i Nowoczesną, Mieczysław Bagiński, znacznie poprawił swój wynik od ostatnich wyborów.

Anna Maria Anders uzyskała 47 proc. głosów, a jej główny konkurent, Mieczysław Bagiński - 41 proc.

Trzecie miejsce zajął niezależny kandydat Jerzy Ząbkiewicz, który uzyskał ponad 6 procent głosów, czwarte Szczepan Barszczewski z partii KORWiN z poparciem 3 proc. wyborców. Sławomir Gromadzki z komitetu Szary Obywatel oraz Andrzej Chmielewski z Samoobrony uzyskali jednoprocentowe poparcie.

Reklama

Wybory uzupełniające odbyły się w związku z wygaśnięciem mandatu senatora Bohdana Paszkowskiego, który objął stanowisko wojewody podlaskiego.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy