Reklama

Reklama

"Wprost": Barbara Kudrycka odchodzi z ministerstwa

Minister nauki i szkolnictwa wyższego jesienią odejdzie z ministerstwa. Barbara Kudrycka poinformowała już o tym swoich współpracowników. Takie są ustalenia "Wprost".


Reklama

Gazeta twierdzi, że minister chce odejść z resortu przy okazji większej rekonstrukcji rządu, jaką na jesień zapowiedział Donald Tusk. Miała poprosić już o to premiera i poinformować swoich najbliższych współpracowników, że odchodzi.

Kudrycka obiecała, że żaden pracownik ministerstwa nie straci pracy w związku z jej dymisją.

Nie wiadomo, kto miałby zastąpić Kudrycką na stanowisku, nie wiadomo także dlaczego podjęła taką decyzję. Przypuszcza się, że planuje wystartować w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku.

Barbara Kudrycka pełni funkcję ministra nauki i szkolnictwa wyższego od 16 listopada 2007 roku. W czasie pierwszej kadencji rządu Tuska, czyli w latach 2007-2011, z jej inicjatywy przeprowadzono reformy systemowe szkolnictwa wyższego i nauki. Po tym, jak PO wygrała wybory w 2011 roku, Donald Tusk ponownie powierzył jej stanowisko ministra.

"Poważna" rekonstrukcja

W maju pojawiły się informacje, że premier planuje "poważną rekonstrukcję" rządu. Ma się ona dokonać na jesieni i objąć kilka resortów.

Według nieoficjalnych informacji z rządu mogą odejść: minister sportu Joanna Mucha, minister edukacji Krystyna Szumilas, minister transportu Sławomir Nowak, minister administracji i cyfryzacji Michał Boni oraz minister środowiska Marcin Korolec. Na medialnej "giełdzie nazwisk" ministrów zagrożonych dymisją niejednokrotnie pojawiała się także Barbara Kudrycka.

ak

Dowiedz się więcej na temat: minister | dymisja | rząd Donalda Tuska | kudrycka | Barbara Kudrycka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne