Reklama

Reklama

Wpisują się do księgi kondolencyjnej po śmierci Kornela Morawieckiego

Do księgi kondolencyjnej wyłożonej w Sejmie po śmierci marszałka seniora Kornela Morawieckiego w środę wpisują się politycy, urzędnicy, działacze samorządowi i społeczni, mieszkańcy Warszawy oraz innych miejscowości.

We wtorek do księgi wpisali się prezydent Andrzej Duda, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska oraz szef MSZ Jacek Czaputowicz.

"W imieniu Rzeczpospolitej Polskiej, wszystkich moich Rodaków oraz moim, ze smutkiem żegnam śp. Pana Marszałka Seniora Kornela Morawieckiego. Szanowny Panie Marszałku! Ze łzami w oczach dziękujemy za Pana drogę życia pięknie poświęconą Ojczyźnie. Spoczywaj w pokoju" - napisał prezydent.

Wicemarszałek Gosiewska napisała: "Zapamiętamy Go przede wszystkim, jako polityka niezwykle zasłużonego dla Polski, który do końca swych dni pozostał wierny ideałom patriotycznym, walczył o Polskę niepodległą i wolną od komunizmu. (...) Nauczył nas, że człowiekiem wolnym można być bez względu na okoliczności".

Reklama

Minister Czaputowicz w swoim wpisie podkreślił: "Odszedł od nas Człowiek, który w pełni rozumiał znaczenie wolności i walce o nią poświęcił swoje życie. Jego postawa pozostaje inspiracją dla przyszłych pokoleń".

Księga wystawiona do czwartku

We wtorek do księgi wpisały się posłanki Małgorzata Zwiercan (Wolni i Solidarni), Krystyna Wróblewska (PiS), Anita Czerwińska (PiS) i Ewa Tomaszewska (PiS).

W środę wpisy złożyli posłowie PSL Marek Sawicki i Piotr Zgorzelski oraz PiS: Józef Melak, Zbigniew Gryglas, Paweł Lisiecki, a także Andrzej Maciejewski (niez.), oraz senator PiS Jan Maria Jackowski.Kondolencje składają także mieszkańcy Warszawy i innych miejscowości, którzy mogą wchodzić na teren Sejmu od strony ul. Wiejskiej po okazaniu dowodu osobistego.

Księga kondolencyjna po śmierci Kornela Morawieckiego jest wystawiona od wtorku na parterze, przy wejściu głównym do Sejmu i będzie dostępna w jeszcze w środę i czwartek w godz. 9-19.

Uroczystości pogrzebowe

W piątek będzie możliwość oddania hołdu zmarłemu marszałkowi; w godz. 13-19 w Sejmie będzie wystawiona trumna z ciałem śp. Kornela Morawieckiego.

Uroczystości pogrzebowe zostały zaplanowane na sobotę 5 października. Rozpoczną się one mszą św. o godz. 12.00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się na Powązkach Wojskowych ok. godz. 15.00. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy.

Kornel Morawiecki, działacz opozycji demokratycznej w PRL, przywódca "Solidarności Walczącej", marszałek senior Sejmu VIII kadencji, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego zmarł w poniedziałek. Miał 78 lat.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy