Reklama

Reklama

​Włosi chcą wyjaśnień w sprawie zatrzymanych kiboli Lazio

Do polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych trafiła nota włoskiego MSZ w sprawie zatrzymanych w Warszawie niemal 150 kibiców Lazio Rzym. Włosi domagają się informacji w ich sprawie. Ośmiu pseudokibiców zostało już w Polsce skazanych na karę więzienia za napaść na policjantów.

Część politycznych ugrupowań we Włoszech ostro potępiła zatrzymania. Jak usłyszał w MSZ reporter radia RMF FM, ministerstwo zwróci się do policji, by ustosunkowała się do prośby Rzymu.

Reklama

Przed meczem pseudokibice Lazio oraz dziewięciu Polaków, dwaj Duńczycy oraz Brytyjczyk, Czech i Albańczyk zostali zatrzymani za zakłócanie porządku publicznego, czynną napaść na policjanta, udział w zbiegowisku i naruszenie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Za przestępstwa i wykroczenia przed sądem stanęło 119 osób. 15 osób zostało tymczasowo aresztowanych. Osiem skazano na kary więzienia i spędzą za kratami od trzech do sześciu miesięcy. Trzech pseudokibiców usłyszało natomiast wyroki pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Największa grupa została skazana na zapłacenie grzywny za zakłócanie porządku - od 400 złotych do prawie 2 tys. Na większość zatrzymanych kibiców Lazio został też nałożony zakaz stadionowy.

Pikieta przed polską amabasadą

W sobotę wieczorem przed polską ambasadą w Rzymie pikietowało około 70 osób. Kibice Lazio i bliscy zatrzymanych domagali się ich uwolnienia. Sprawą zajęli się także politycy. Szefowa dyplomacji Emma Bonino zapewniła, że śledzi rozwój wydarzeń w Warszawie. Informacji o sytuacji zatrzymanych zażądało także w parlamencie małe prawicowe ugrupowanie Bracia Włoch.

Dowiedz się więcej na temat: Ministerstwo Spraw Zagranicznych | kibice | zatrzymanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy