Reklama

Reklama

Władysław Kosiniak-Kamysz kandydatem na prezydenta

W styczniu odbędzie się krajowa konwencja PSL, która zatwierdzi kandydaturę lidera ludowców Władysława Kosiniaka-Kamysza na prezydenta - poinformował wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL-Kukiz'15).

Na początku listopada Rada Naczelna PSL podjęła uchwałę, w której stwierdza, że naturalnym kandydatem ludowców na prezydenta jest prezes partii Władysław Kosiniak-Kamysz.

Zgorzelski powiedział, że w styczniu odbędzie się krajowa konwencja PSL, która zatwierdzi kandydaturę Kosiniaka-Kamysza na prezydenta.

Pytany, czy partia prowadzi badania, które pokazują, że lider ludowców odbiera głosy obecnemu prezydentowi Andrzejowi Dudzie, który najprawdopodobniej będzie ubiegał się o reelekcję, Zgorzelski odparł: "My nie musimy prowadzić takich badań, bo takie badania są. Zrobił je CBOS i IBRIS".

Reklama

Jego zdaniem, "nie trzeba wielkich badań, żeby wiedzieć, że konserwatywny polityk, jedyny właściwie na opozycji, będzie odbierał głosy Andrzejowi Dudzie". "To zresztą było widać w wyborach parlamentarnych, gdzie blisko pół miliona wyborców PiS zagłosowało na Koalicję Polską" - zauważył wicemarszałek Sejmu.

Poseł Marek Sawicki powiedział, że 2 grudnia zbiera się Naczelny Komitet Wykonawczy PSL, który będzie głównie poświęcony kampanii prezydenckiej. Według niego podczas NKW może już zostać wybrany szef sztabu wyborczego.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy