Reklama

Reklama

Wiceszef RCB: Stan alarmowy przekroczony na wielu stacjach w dorzeczu Odry i Wisły

W wyniku intensywnych opadów deszczu stan alarmowy na rzekach został przekroczony na 11 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły, 21 w dorzeczu Odry oraz trzech w dorzeczu Przymorza, Pregoły i Niemna - przekazał w środę wiceszef RCB Grzegorz Świszcz.

Jak dodał - stan ostrzegawczy został przekroczony w sumie na 48 stacjach.

Reklama

Ubiegłej doby w związku z sytuacją pogodową strażacy w całym kraju interweniowali ponad 1,1 tys. razy. Podobną liczbę interwencji straż pożarna odnotowała w środę - tylko od północy do godz. 6 rano. - Interwencje polegały głównie na usuwaniu wiatrołomów, udrożnieniu szlaków komunikacyjnych i pompowaniu wody - tłumaczył rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski.

W środę rano w większości kraju wciąż obowiązują ostrzeżenia IMGW przed intensywnym deszczem. Najsilniejszych opadów spodziewać się należy na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie oraz w woj. śląskim. 

Opolskie: Wojewoda ogłosił alarm przeciwpowodziowy

Jak poinformowało biuro prasowe wojewody opolskiego - od godziny 10 rano wojewoda ogłosił stan alarmu przeciwpowodziowego na znacznej części województwa opolskiego.

Alarm ogłoszono w powiatach: głubczyckim, kędzierzyńsko-kozielskim, krapkowickim, opolskim, brzeskim, nyskim, m. Opola oraz gmin Gorzów Śląski i Praszka. Powodem jest wzrost stanów wód na rzekach Opawa, Odra, Bierawka, Osobłoga, Mała Panew, Ścinawa Niemodlińska, Biała Głuchołaska, Prosna oraz niekorzystne prognozy hydrologiczne.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne