Reklama

Reklama

We wtorek plan zagranicznych wizyt prezydenta

Reporter PAP dowiedział się, ze źródeł zbliżonych do prezydenta, że w najbliższy wtorek Kancelaria Prezydenta oficjalnie ogłosi plan wizyt zagranicznych Andrzeja Dudy. Plan ma obejmować 100 pierwszych dni urzędowania.

Przed zaprzysiężeniem w zeszłym tygodniu prezydent Duda był pytany, do których państw będzie chciał się udać z pierwszymi wizytami.

Polityka realna

- Chcę prowadzić politykę realną, merytoryczną, a nie rytualną. Nie chodzi o to, żeby odbywać rytualne spotkania, z których nic nie wynika. Mam w planach kilka wizyt i nie chciałbym, abyśmy, w symbolicznym ujęciu, przywiązywali się specjalnie do tego, które spotkanie będzie pierwsze. Traktuję to bardziej pragmatycznie - powiedział.

Najważniejsze kierunki

- Chciałbym, aby w ciągu pierwszych 100 dni udało się wskazać na najważniejsze międzynarodowe wektory mojego działania, zarówno w przestrzeni środkowoeuropejskiej, największych krajów Unii, jak i globalnej  - podkreślił prezydent.

Reklama

Kierunek: Nowy Jork

Duda zapowiedział , że we wrześniu będzie na 70. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.

- Tam planuję spotkania z partnerami z dalszych części świata. Są również planowane ważne wizyty głów państw w Polsce. Pierwsze trzy miesiące będą dla mnie bardzo aktywnym okresem - powiedział Andrzej Duda.

Według medialnych doniesień wśród pierwszych stolic, które odwiedzi prezydent Duda, mogą być m.in. Berlin, Paryż czy stolice państw bałtyckich. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje