Reklama

Reklama

Warszawa: XI Marsz Świętości Życia

O godz. 12.40 z Placu Zamkowego w Warszawie wyruszył XI Marsz Świętości Życia. Jego hasło "Człowiek miłosierny życiu zawsze wierny", ma przypominać o konieczności ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Organizatorami Marszu są Archidiecezja Warszawska i Diecezja Warszawsko-Praska.

O godzinie 11 uczestnicy wzięli udział w mszach, odprawionych w Archikatedrze św. Jana i Katedrze Warszawsko-Praskiej. 

Reklama

Metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz podkreślił w homilii, że życie każdego człowieka jest święte i nienaruszalne; zarówno życie człowieka zdrowego, jak chorego, starego i niepełnosprawnego. "Życie każdego człowieka jest wartością podstawową i nienaruszalną. Jego obrona jest obowiązkiem wszystkich, niezależnie od światopoglądu" - mówił.  

W południe na Placu Zamkowym rozpoczął się happening pro-life, podczas którego świadectwo wiary wygłosi raper Tomek "Hiob" Karenko. 

Trasa marszu wiodła Krakowskim Przedmieściem pod Bazyliką św. Krzyża.  

Marszowi Świętości Życia towarzyszy akcja "Pielucha dla Malucha", podczas której na Placu Zamkowym tego dnia odbędzie się zbiórka pieluch, mleka i artykułów kosmetycznych dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach.

Dowiedz się więcej na temat: Warszawa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje