Reklama

Reklama

Warszawa: 59-latek chciał zabić partnerkę, bo groziła odejściem. Kilkukrotnie ugodził ją nożem

Pochodzący z Rosji 59-letni Gennadij S. usłyszał w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Żoliborz zarzut usiłowania zabójstwa oraz posiadania broni palnej bez zezwolenia. Podczas awantury kilkukrotnie ugodził swoją partnerkę nożem. Kobieta chciała od niego odejść.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Aleksandra Skrzyniarz, podała w poniedziałek, że w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Żoliborz w Warszawie prowadzone jest śledztwo przeciwko Gennadijowi S.

Reklama

- Mężczyzna podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa w dniu 1 marca na warszawskich Bielanach - podała prok. Skrzyniarz.

Do zdarzenia doszło podczas spotkania towarzyskiego. Gennadij S. wdał się w kłótnię ze swoją długoletnią partnerką, która oznajmiła, że chce się z nim rozejść. Mężczyzna zadał kobiecie kilka ciosów nożem. Ostrze ugodziło pokrzywdzoną w pierś, mostek, przedramiona i bark. 59-latek sam wezwał pomoc. Na miejsce przyjechała załoga pogotowia ratunkowego i funkcjonariusze policji, którzy zatrzymali Rosjanina.

Mężczyzna w marcu opuścił zakład karny

- Ustalono, że podejrzany działał w warunkach multirecydywy, spędził w przeszłości kilkanaście lat w więzieniu. Nadto Gennadij S. usłyszał zarzut posiadania bez zezwolenia broni palnej w postaci rewolweru - poinformowała rzeczniczka prokuratury.

Z ustaleń wynika, że mężczyzna w marcu ubiegłego roku opuścił zakład karny.

59-latek nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia, których treść objęta jest tajemnicą śledztwa. Sąd rejonowy przychylił się do wniosku prokuratora o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Mężczyźnie grozi dożywotnie pozbawienie wolności.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje