Reklama

Reklama

Wałęsa składa zawiadomienie do prokuratury ws. "Bolka"

"Zgłaszam do Prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa" - napisał na Twitterze były prezydent Lech Wałęsa. Odniósł się w ten sposób do materiałów, które dotyczą współpracy TW "Bolka" z SB. "Jeśli Pani Kiszczakowa nie ujawni prawdy jak powstały teczki i kto ją w nie wrobił, to ja to ujawnię" - dopisał Wałęsa.

"Zgłaszam do Prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Kiszczak nie mógł mieć przygotowanych takich teczek i nie mógł napisać osobiście tego listu przewodniego. Był przesłuchiwany pod przysięgą w IPN. Protokoły istnieją w IPN" - napisał były prezydent Lech Wałęsa na Twitterze.

Reklama

W następnym wpisie dodał: "Więc 'któremu' Kiszczakowi wierzymy? Należy porządnie jeszcze raz przesłuchać Panią Kiszczakową i grafologicznie sprawdzić, kto napisał list przewodni i przygotował prowokacje".

Wałęsa podkreślił także, że wie kto i na czyje zlecenie wykonał to zadanie. "Zbieram dowody i kompletuję świadków" - dodał były prezydent.

Chwile później pojawił się także trzeci wpis, w którym Lech Wałęsa opisuje propozycję, z jaką zgłosiło się do niego "otoczenie Kiszczaków" i konsekwencje, które zamierza wyciągnąć:

"Z obecnego otoczenia Kiszczaków zgłoszono się do mnie z ciekawą propozycją. Jeśli Pani Kiszczakowa nie ujawni prawdy, jak powstały teczki i kto ją w nie wrobił, to ja to ujawnię. Sprawa jest sfingowana. To prowokacja przygotowana w wolnej Polsce - napisał na koniec Wałęsa.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne