Reklama

Reklama

Wakacje za granicą. Sprawdź, gdzie jest bezpiecznie

Nawet kilka milionów Polaków może w tym roku wyjechać na urlopy i wakacje za granicą. Takie są szacunki polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Polscy dyplomaci twierdzą, że w tym roku w większości popularnych turystycznie krajów jest spokojnie i bezpiecznie.

Tegoroczne wakacje nie będą już tak jak rok temu stały pod znakiem wydarzeń arabskiej wiosny. Mimo wciąż napiętej sytuacji w Tunezji i w Egipcie, śmiało można jechać do tamtejszych kurortów turystycznych. Dyplomaci odradzają jednak samodzielne wycieczki do dużych miast lub wgłąb danego kraju. - Chodzi o to, aby nie zapuszczać się w interior i ograniczać pobyt do kurortów, gdzie generalnie nie ma żadnych zagrożeń i problemów - podkreśla dyrektor Departamentu Konsularnego MSZ Mirosław Gajewski.

Reklama

Dyplomaci zachęcają też, aby przed wyjazdem sięgnąć do internetowego przewodnika MSZ "Polak za granicą". Można tam znaleźć najważniejsze informacje o danym kraju jak i ostrzeżenia dla podróżujących do miejsc mniej bezpiecznych. Spośród najnowszych ostrzeżeń, warto zwrócić uwagę na niespokojną sytuację w Libanie oraz w jednej z prowincji Indonezji. W Europie wszystkie wakacyjne kierunki są bezpieczne.

Dyplomaci zwracają jednak uwagę, że bezpieczeństwo na wakacjach nie zależy tylko od sytuacji wewnętrznej w danym kraju. Problemy mogą pojawić się, gdy na wakacjach zachorujemy, a wcześniej się nie ubezpieczyliśmy, albo gdy zwiedzając miejscową atrakcję turystyczną, stracimy w tłumie portfel.

Według szacunków MSZ, każdego roku za granicę wyjeżdża około 7 milionów Polaków.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne