Reklama

Reklama

Wakacje w pełni. Korki na autostradzie A1

Wakacje w pełni, Polacy ruszyli nad morze. Przed bramkami poboru opłat na autostradzie A1 w Nowej Wsi utworzyły się wielokilometrowe korki.

Kolejki tworzą się przed bramkami wjazdowymi na płatny odcinek autostrady A1 w Nowej Wsi k. Torunia zarówno w kierunku Gdańska jak i w kierunku Łodzi - poinformowało w sobotę Centrum Kontroli Ruchu A1.

Korek ma 3-4 kilometry. Czas oczekiwania na przejazd wynosi od 15 do 25 minut. 

Zatory w Nowej Wsi powstają wskutek dużego natężenia ruchu na A1 w okresie wzmożonych wyjazdów turystycznych oraz konieczności zatrzymania się w punkcie poboru opłat. Tworzą się zwłaszcza w weekendy i wakacje.

Północny odcinek A1 z Rusocina koło Gdańska do Nowej Wsi koło Torunia jest płatny, przejazd dalszą częścią trasy w kierunku Łodzi jest darmowy.

Wypadek na A1

Reklama

Korki, w których można utknąć na przeszło godzinę, utworzyły się również na autostradzie A1 między Piątkiem a Kutnem (woj. łódzkie) w kierunku Trójmiasta. Zablokowany jest pas ruchu. Przyczyną jest wypadek, w którym zderzyły się 3 auta - podali w sobotę drogowcy. 

W Orenicach zderzyły się trzy samochody osobowe. W wypadku jedna osoba została ranna - poinformował o przyczynach tych utrudnień w ruchu Jacek Plisiecki z łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Na razie nie ma informacji o zalecanych przez służby objazdach, ale kutnowscy kierowcy polecają m.in. drogę wojewódzką 702. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje