Reklama

Reklama

W środę spotkanie prezydenta z przedstawicielami klubów i kół poselskich

W odpowiedzi na prośbę opozycji prezydent Andrzej Duda zaprosił na środę, na godz. 17.00 do Pałacu przedstawicieli klubów i kół poselskich - poinformowało biuro prasowe Kancelarii Prezydenta.

W ubiegły czwartek liderzy trzech klubów opozycyjnych: Borys Budka (KO), Krzysztof Gawkowski (Lewica) i Piotr Zgorzelski (PSL-Kukiz'15), zaapelowali do prezydenta o spotkanie w sprawie noweli ustaw sądowych. Wyrazili też oczekiwanie, że Andrzej Duda zawetuje ustawę.

Opozycja wystosowała apel o spotkanie po tym, jak Sejm przyjął ustawę, która wróciła do niego po odrzuceniu przez Senat. 

"Spotkanie prezydenta Andrzej Dudy z przedstawicielami klubów parlamentarnych w środę będzie dotyczyło reformy wymiaru sprawiedliwości; chodzi o "zebranie opinii, informacji"" - powiedział wiceszef KPRP Paweł Mucha.

Reklama

Mucha zaznaczył, że według jego wiedzy prezydent nie podjął jeszcze decyzji co do ostatnio uchwalonej przez Sejm noweli ustaw sądowych.

"Tematem spotkania będą kwestie reformy wymiaru sprawiedliwości. Kwestie te interesują opinię publiczną. Takie spotkanie daje też możliwość wypowiedzenia się pełnej reprezentacji sejmowej, daje przegląd poglądów stron, służy zebraniu opinii, informacji" - powiedział prezydencki minister.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama