Reklama

Reklama

W sobotę wznowienie rozmów pielęgniarek z dyrekcją CZD

Strajkujące pielęgniarki w Centrum Zdrowia Dziecka i dyrekcja placówki powrócą do wspólnych rozmów jutro o godz. 10.00.

Informacje o wznowieniu rozmów między stronami konfliktu przekazała dziennikarzom dyrektor szpitala Małgorzata Syczewska.

Reklama

W piątek po południu pielęgniarki poinformowały, że wysłały pismo do dyrekcji stołecznego Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka", aby rozpocząć rozmowy w sobotę o godz. 9.00. Dyrekcja zaproponowała godzinę 10.00, na co pielęgniarki przystały.

"Propozycje (rozwiązania sytuacji), które przedstawiliśmy, dyrekcja rozważa" - powiedziała PAP wieczorem przewodnicząca związku pielęgniarek w IPCZD Magdalena Nasiłowska. Nie chciała odpowiedzieć, jakie to propozycje. "Wszystko w swoim czasie" - skomentowała.

Również rzeczniczka Centrum Katarzyna Gardzińska powiedziała, że dyrekcja ma nową propozycję dla pielęgniarek. Nie ujawnia jej jednak przed wznowieniem negocjacji. "Chcemy, żeby jako pierwsze zapoznały się z nią pielęgniarki" - powiedziała.

W stołecznym Instytucie "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" już czwarty dzień trwa strajk pielęgniarek, które domagają się podwyżek i poprawy warunków pracy.

We wtorek rano pielęgniarki odeszły od łóżek pacjentów. Protest nie jest prowadzony na oddziałach anestezjologii i intensywnej terapii oraz na oddziałach neonatologii, patologii i intensywnej terapii noworodka. Na pozostałych oddziałach obecność pielęgniarek została zredukowana do oddziałowych i jednej pielęgniarki.Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje