Reklama

Reklama

W sobotę pogrzeb Piotra Świąca. Dziennikarz TVP zginął w wypadku

W sobotę o godzinie 11.30 w Archikatedrze Oliwskiej w Gdańsku zostanie odprawiona msza św. żałobna dziennikarza TVP Piotra Świąca, który zginął w wypadku samochodowym. Dziennikarz spocznie na gdańskim cmentarzu Srebrzysko.

Wieloletni dziennikarz i prezenter TVP Gdańsk Piotr Świąc zginął w piątek późnym wieczorem w Borczu na Kaszubach. Jego volkswagen zderzył się z renault prowadzonym przez 23-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który również zmarł w wypadku.

Według wstępnych ustaleń policji kierowca renault z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwny pas i czołowo zderzył się z prawidłowo jadącym volkswagenem dziennikarza.

Pogrzeb Piotra Świąca

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się po zakończeniu mszy św. na Cmentarzu Centralnym Srebrzysko w Gdańsku. 

"Odprowadzenie na Ostatnią Drogę rozpocznie się przy bramie głównej cmentarza" - informuje TVP Gdańsk na swojej stronie na Facebooku. "Z uwagi na ograniczoną ilość miejsca w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca pochówku prosimy, w miarę możliwości, o zajmowanie miejsc na alejce" - dodano.

Reklama

Transmisję online będzie można śledzić na Facebooku TVP3 Gdańsk.

Zamiast kwiatów - datki na hospicjum

"Ponieważ śp. Piotr Świąc aktywnie wspierał działalność Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku, w porozumieniu z Hospicjum i Rodziną, na Cmentarzu Srebrzysko obecni będą wolontariusze, którzy zbierać będą dobrowolne datki. Zachęcamy do tego, by - zamiast kupować kwiaty - wesprzeć działalność hospicjum. Uprzejmie prosimy o stosowanie się do aktualnych przepisów związanych z przeciwdziałaniem epidemii COVID-19. Jednocześnie przypominamy o obowiązku noszenia maseczek ochronnych i zachowywaniu bezpiecznego dystansu podczas mszy świętej oraz ceremonii pogrzebowej" - czytamy na stronie TVP Gdańsk na Facebooku.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje