Reklama

Reklama

W piątek możliwe podpisanie z Rosją porozumienia ws. przewoźników

W czwartek może dojść do rozmów eksperckich w Moskwie, jeśli będzie wypracowane stanowisko akceptowalne przez obie strony, to w piątek do rozmów eksperckich dołączą wiceministrowie i będą mogli w piątek podpisać protokół - poinformowała we wtorek rzeczniczka MIB Elżbieta Kisil.

- Dziś doszło do rozmowy panów wiceministrów Jerzego Szmita z Nikołajem Asaułem. Podczas rozmowy panowie ustalili, że w czwartek może dojść do rozmów eksperckich w Moskwie (...). Minister Jerzy Szmit zaproponował, że jeśli będzie wypracowane stanowisko, które będzie tak naprawdę akceptowalne przez obie strony, to w piątek do rozmów eksperckich dołączą panowie wiceministrowie i tak naprawdę będę mogli w piątek podpisać protokół - powiedziała dziennikarzom Kisil.

- To piątkowe spotkanie jest możliwe tylko, jeśli w czwartek grupa ekspercka wypracuje już jakieś konkretne stanowisko - zastrzegła.

Reklama

O północy z poniedziałku na wtorek straciły ważność pozwolenia na transport samochodowy towarów do Rosji. Do tej pory Polska i Rosja nie doszły w tej sprawie do porozumienia. Oznacza to, że polscy przewoźnicy nie mogą wykonywać kursów do Rosji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje