Reklama

Reklama

W MON o odszkodowaniu dla rodzin ofiar z CASY

Dokładamy wszelkich starań by doszło do ugód ws. odszkodowań dla rodzin ofiar katastrofy samolotu CASA w 2008 r. - zapewnił rzecznik MON Robert Rochowicz.

Po spotkaniu z pełnomocnikami rodzin powiedział on, że obie strony starają się jak najszybciej uzgodnić stanowiska. Potwierdził, że w środę umówiono się na wymianę pism w przyszłym tygodniu.

Reklama

28 lutego dojdzie do posiedzenia sądu, podczas którego będzie możliwa ugoda w sprawie odszkodowań - informował mec. Sylwester Nowakowski, jeden z pełnomocników 20 rodzin ofiar.

Reprezentujący rodziny radca prawny Sylwester Nowakowski domaga się dla swych mocodawców odszkodowań na takich samych warunkach, jakie zaproponowano bliskim ofiar katastrofy smoleńskiej. Ci ostatni dostali od Skarbu Państwa propozycję, zgodnie z którą każdy z najbliższych członków rodziny ofiar katastrofy (małżonek, dzieci i rodzice) miałby otrzymać po 250 tys. zł zadośćuczynienia.

Pierwsze spotkanie w MON ws. zadośćuczynienia dla bliskich ofiar katastrofy CASY odbyło się przed tygodniem. Po jego zakończeniu strony nie chciały się wypowiadać o szczegółach rozmów, ale Nowakowski powiedział, że w sprawie doszło do przełomu. Wyraził też nadzieję, że do kolejnego spotkania zostanie podjęta ostateczna decyzja ws. odszkodowań. Natomiast MON zapewniał, że podtrzymuje chęć załatwienia wszystkich spraw związanych z ugodami jak najszybciej.

Dowiedz się więcej na temat: katastrofy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy