Reklama

Reklama

Utajniono obrady Senatu ws. senatora Koguta

Senatorowie w piątek rano w głosowaniu zdecydowali o utajnieniu obrad Senatu w części dotyczącej wniosku prokuratury w sprawie senatora Stanisława Koguta.

Za utajnieniem obrad opowiedziało się 63 senatorów, 9 było przeciwnych, 15 wstrzymało się od głosu.

Reklama

Dalsza część obrad - która decyzją marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, ma rozpocząć się o 10.40 - odbędzie się w senackiej sali 217, przystosowanej do obrad w trybie tajnym. 

Podczas tajnej części obrad wystąpi przedstawiciel senackiej komisji regulaminowej, która zajmowała się wnioskiem prokuratury, możliwość wypowiedzenia się będzie miał także senator Kogut.

Głosowanie nad wnioskiem prokuratury ws. odbędzie się na jawnej części obrad.

Ustawa zakłada też możliwość tworzenia przez samorządy stref czystego transportu. 

Posiedzenia klubów PO i PiS przed głosowaniem

Senator PO Bogdan Klich powiedział w piątek rano dziennikarzom, że po zakończeniu utajnionej części posiedzenia Senatu odbędzie się posiedzenie klubu senatorów PO, który podejmie decyzję dot. głosowania ws. senatora Koguta.

"Jak do tej pory tylko nieliczni spośród senatorów mieli okazję wysłuchać tych argumentów i tych informacji podczas posiedzenia komisji regulaminowej. Nie wszyscy mieli okazję zapoznać się z materiałami zgromadzonymi przez prokuraturę i nie wszyscy mieli okazję wysłuchać argumentacji samego zainteresowanego, czyli senatora Koguta. To jest pierwszy krok, żeby można było w drugim podejmować decyzję" - mówił Klich.

Także klub senatorów PiS zwołał na piątek, na godz. 12 posiedzenie. Senator PiS Jan Maria Jackowski powiedział PAP, że sprawa wniosku prokuratury dot. senatora Koguta będzie jednym z tematów posiedzenia - senatorowie będą podejmować decyzję, jak głosować.

W grudniu ub.r. CBA zatrzymało pięć osób podejrzewanych o korupcję, w tym m.in. syna senatora Koguta - Grzegorza, który jest wiceprezesem zarządu małopolskiej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym; prezesem tej fundacji jest senator Kogut. Prokuratura chce postawić zarzuty również senatorowi Kogutowi, który już sam zrzekł się immunitetu chroniącego parlamentarzystę.

We wtorek senacka komisja regulaminowa zarekomendowała odrzucenie wniosku o wyrażenie zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Koguta.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje