Reklama

Reklama

Usnarz Górny. Straż Graniczna: Po stronie białoruskiej są 24 osoby

Przy granicy polsko-białoruskiej na wysokości miejscowości Usnarz Górny przebywają 24 osoby - poinformowała Straż Graniczna. Inne liczby podaje Fundacja Ocalenie, której przedstawiciele są na miejscu. Według organizacji po białoruskiej stronie są 32 osoby.

- Po stronie białoruskiej na wysokości m. Usnarz Górny widzimy 24 osoby - 20 mężczyzn i 4 kobiety. Nie ma wśród nich dzieci - podała w poniedziałek rzecznik prasowy Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. Dodała, że od niedzieli liczebność grupy się nie zmieniła.

Według Fundacji Ocalenie, której wolontariusze próbują się kontaktować z obcokrajowcami koczującymi po białoruskiej stronie, są tam 32 osoby.

Ppor. Anna Michalska poinformowała, że w niedzielę na całym odcinku granicy z Białorusią Straż Graniczna odnotowała 84 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Polską. - Zatrzymaliśmy czterech Irakijczyków, trzech Afgańczyków, trzech Syryjczyków i dwóch Jemeńczyków - przekazała rzecznik SG.

Reklama

Dodała, że pozostałe próby przekroczenia granicy zostały udaremnione.

Impas na granicy

Po białoruskiej stronie granicy z Polską w okolicy Usnarza Górnego od kilkunastu dni koczowała 32-osobowa grupa migrantów. Osoby, które ją tworzą chcą się dostać do Polski i starać się o pomoc międzynarodową. W niedzielę po południa Straż Graniczna podała, że koczują tam już 24 osoby. Część miała wrócić na Białoruś.

Z białoruskiej strony przed ewentualnym odwrotem zagradzają im drogę białoruskie służby. Przejścia na polską stronę pilnują żołnierze i funkcjonariusze SG.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje