Reklama

Reklama

USA: 18-miesięczne dziecko postrzeliło swojego pięcioletniego kuzyna. "W mieście jest za dużo takich przypadków"

W Detroit doszło do tragicznego zdarzenia. Pięcioletni chłopiec został postrzelony przez swojego 18-miesięcznego kuzyna, który bawił się naładowaną bronią. Pistolet był własnością ojca starszego dziecka. 27-latka zatrzymała policja. Niestety dziecka nie udało się uratować.

Do zdarzenia doszło w środę w Detroit w stanie Michigan. Według ustaleń mundurowych półtoraroczne dziecko znalazło naładowaną broń należącą do swojego wujka i - w trakcie zabawy pistoletem - oddało strzał w stronę kuzyna. Pocisk trafił pięciolatka w szyję, czytamy na stronie Polsat News. 

Reklama

Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe i funkcjonariuszy. Chłopca z raną postrzałową przewieziono do szpitala. Na ratunek było już jednak za późno - dziecko zmarło.

"To smutny dzień dla naszego miasta"

Dowódca policji w Detroit - Tiffany Stewart - stwierdziła, że śmierci chłopca można było uniknąć. - To smutny dzień dla naszego miasta. Kolejne dziecko zginęło z powodu braku zabezpieczenia broni palnej - powiedziała.

W domu, w którym doszło do tragedii, znaleziono pistolet Glock. Broń zabezpieczono. 27-letni ojciec pięciolatka, a wujek 18-miesięcznego dziecka, został zatrzymany w celu dodatkowego przesłuchania w sprawie okoliczności tego zdarzenia.

Rodzina była w domu

Według policji w chwili zdarzenia w domu - oprócz ojca pięciolatka - były babcia dzieci i roczna dziewczynka.

- Nie jestem pewna, czy 18-miesięczne dziecko nawet wie, co się stało. Dlatego właśnie kładziemy tak duży nacisk na zabezpieczanie broni. (...) W mieście jest za dużo takich przypadków - przekazała funkcjonariuszka.

Okoliczności tragicznego incydentu są nadal przedmiotem policyjnego dochodzenia.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje