Reklama

Reklama

Uroczyste podniesienie flagi przed kancelarią premiera

W Dniu Flagi przed Kancelarią Premiera odbyło się w poniedziałek uroczyste podniesienie flagi na maszt. W uroczystościach uczestniczyła premier Beata Szydło, szef MON Antoni Macierewicz oraz dzieci z placówki opiekuńczo-wychowawczej w Kętach zaproszone przez szefową rządu.

Na sąsiednim maszcie została podniesiona flaga Unii Europejskiej. Odegrano hymn państwowy.

Reklama

Dzieci, które brały udział w  uroczystości pochodzą z rodzinnych stron premier Szydło  - z powiatu oświęcimskiego. Podczas wcześniejszych spotkań z premier podopieczni placówki zwiedzali Muzeum Powstania Warszawskiego i wspólnie oglądali mecz Polska-Irlandia na Stadionie Narodowym. W grudniu zeszłego roku premier Szydło złożyła dzieciom mikołajkową wizytę, podczas której wręczyła prezenty oraz miało miejsce wspólne śpiewanie kolęd.

Dzień Flagi RP ustanowiono w 2004 roku. Historycznie polskie barwy narodowe wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego. W symbolice polskiej flagi biel pochodzi od bieli orła, będącego godłem Polski i bieli Pogoni - rycerza galopującego na koniu - godła Litwy. Oba godła znajdują się na czerwonych tłach tarcz herbowych. Na naszej fladze biel znalazła się u góry, ponieważ w polskiej heraldyce ważniejszy jest kolor godła niż tła.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje