Reklama

Reklama

"Uprzejmie donoszę, że organizowałam/-em Czarny Protest"

Po tym, jak gdańska Prokuratura Okręgowa wystąpiła do Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy o wskazanie organizatorów tamtejszego "czarnego protestu", jego uczestniczki i uczestnicy odpowiedzieli w nietypowy sposób.

Działanie prokuratury miało miejsce po zawiadomieniu "Solidarności", że do promocji protestu bezprawnie użyto znaku związku.

Według uczestniczek marszu to "zagrywka polityczna". Odpowiedzią na nią jest petycja, w której osoby, które wzięły udział w tzw. "czarnym proteście" masowo przyznają się, że byli organizatorami.

Reklama

Internetowy dokument, przygotowany na platformie avaaz.org, podpisało już ponad 4,5 tys. internautów.

Petycja skierowana jest do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku:

"Szanowni Państwo,

W odpowiedzi na pytanie Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, która po doniesieniu "Solidarności" ws. rzekomo nielegalnego wykorzystania jej znaku, domaga się personaliów organizatorek i organizatorów Ogólnopolskiego Strajku Kobiet (Czarnego Poniedziałku) 3 października 2016 r. w Warszawie,

uprzejmie donoszę, że to ja, wraz z podpisanymi pod tą petycją osobami, organizowałam(‐em) Czarny Poniedziałek w Warszawie i każdym innym miejscu, które jest lub stanie się obiektem zainteresowania prokuratury.

Z poważaniem,
Uczestniczka / Uczestnik Ogólnopolskiego Strajku Kobiet (Czarnego Poniedziałku)".


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne