Reklama

Reklama

Upływa termin zgłaszania kandydatur do Sądu Najwyższego

​Poniedziałek jest ostatnim dniem zgłaszania kandydatur na sędziów Sądu Najwyższego. Zgodnie z obwieszczeniem prezydenta Andrzeja Dudy z 29 czerwca, do obsadzenia są 44 wakaty sędziowskie.

Choć formalnie termin upłynął wczoraj, to w związku z tym, że była to niedziela, Krajowa Rada Sądownictwa przyjmuje zgłoszenia także dzisiaj. Część może wpłynąć pocztą. Na ostateczne podsumowanie trzeba będzie poczekać najprawdopodobniej do końca tygodnia.

Do piątkowego popołudnia wpłynęły w sumie 133 kandydatury. "Najwięcej, 61, do Izby Dyscyplinarnej" - poinformował rzecznik KRS sędzia Maciej Mitera. "W dalszej kolejności to Izba Spraw Publicznych. Mniejszym zainteresowaniem, ale też zauważalnym - cieszą się izby: cywilna i karna" - dodaje sędzia.

Reklama

"O stanowiska sędziego Sądu Najwyższego starają się przedstawiciele różnych zawodów prawniczych" - mówi Mitera. "Są to zarówno sędziowie różnych szczebli sądów, nie tylko powszechnych, ale również administracyjnych, radcowie, notariusze, prokuratorzy, także ludzie nauki" - precyzuje.

Oceną kandydatur Krajowa Rada Sądownictwa zajmie się najprawdopodobniej we wrześniu.

Dowiedz się więcej na temat: Sąd Najwyższy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy