Reklama

Reklama

Upadło biuro podróży Mouzenidis Travel. Za granicą jest 69 klientów biura

Wniosek o niewypłacalności biura podróży Mouzenidis Travel wpłynął w czwartek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Aktualnie na zagranicznych wycieczkach w Grecji i Turcji przebywa kilkudziesięciu klientów. Ich powrót do Polski ma nie być zagrożony.

Obecnie trwa uruchamianie gwarancji ubezpieczeniowej biura. - Jak wynika ze wstępnych ustaleń urzędu marszałkowskiego biuro posiada trzy gwarancje: M 515047 z dnia 16 listopada 2018 r., M 517079 z dnia 25 listopada 2019 r. i M 518961 z dnia 25 listopada 2020 r. Urząd marszałkowski jest w kontakcie z ubezpieczycielem - firmą Signal Iduna - poinformowano.

Z informacji przekazanych przez przedstawicieli biura podróży wynika, że za granicą jest 69 klientów biura - w Grecji i Turcji. - Pobyt tych osób jest w pełni opłacony i turyści powinni wrócić do kraju od 10 do 15 września, zgodnie z planowanym terminem zakończenia swojego wyjazdu - podano.

Reklama

Mouzenidis Travel zablokował już sprzedaż wycieczek na kolejne miesiące. - Około 250 osób, które wykupiły wycieczki, a z uwagi na upadek biura nie będą mogły ich zrealizować, będą miały możliwość odzyskiwania wpłat w ramach gwarancji ubezpieczeniowej - przekazano.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje