Reklama

Reklama

Tylko zjednoczona opozycja ma szanse pokonać PiS. Sondaż

W jesiennych wyborach PiS może liczyć na 40 proc. poparcia. Opozycja może zagrozić pozycji lidera, jednak tylko pod warunkiem, że dojdzie do szerokiej koalicji z PSL i SLD - wynika z sondażu Kantar Public przeprowadzonego - jak podaje portal 300polityka - na zlecenie Platformy Obywatelskiej. Wcześniej wyniki badania opublikowało na swojej stronie Radio Zet. Nie podano jednak informacji o zleceniodawcy sondażu.

Jeżeli opozycja zdecyduje się na osobny start - PO może liczyć na 26 proc. poparcia, a Wiosna na 6 proc. Szanse na przekroczenie progu wyborczego ma jeszcze Kukiz'15. PSL i SLD znalazłyby się poza parlamentem.

Reklama

Aby mieć szanse na pokonanie PiS - opozycja musi się zjednoczyć i zbudować szeroką koalicję - razem z SLD i PSL. Wtedy - jak wynika z sondażu Kantar Public - otrzymałaby 37 proc. Od lidera dzielą ją w takim przypadku jedynie trzy punkty procentowe.

Z sobotniej decyzji PSL wynika jednak, że ta partia nie przystąpi do koalicji z SLD i Wiosną.

"Do wyborów parlamentarnych proponujemy dwa bloki - lewicę i umiarkowane centrum. Jeden blok nie jest w stanie pokonać obecnie rządzących" - mówił po sobotnim posiedzeniu Rady Naczelnej PSL prezes partii Władysław Kosiniak-Kamysz.

Sondaż przeprowadzono 3-4 lipca 2019 roku na 1000-osobowej próbie dorosłych mieszkańców Polski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje