Reklama

Reklama

Tusk: Od 1 września darmowy podręcznik dla pierwszoklasistów

Dzieci, które 1 września pójdą do pierwszej klasy szkoły podstawowej otrzymają darmowy podręcznik - zapewnił premier Donald Tusk, przedstawiając w piątek plany rządu w najbliższym roku.

- Już pierwszego września 2014 r. (...) dzieci, które pójdą po raz pierwszy do szkoły, otrzymają darmowy podręcznik i będzie obowiązywał tylko jeden podręcznik w pierwszej klasie. W miejsce pakietu (podręczników - PAP), który kosztuje czasami nawet kilkaset złotych, dostarczymy rodzicom bezpłatny podręcznik - zapowiedział premier.

Dodał, że do tej zmiany jest już zobowiązane Ministerstwo Edukacji Narodowej; konieczna będzie także zmiana ustawy o systemie oświaty.

Reklama

- Z całą pewnością ta decyzja powinna uczynić obowiązek szkolny wobec najmłodszych zdecydowanie łatwiejszym do zniesienia - podkreślił premier. Dodał, że decyzja ta może wzbudzić emocje wśród wydawców podręczników, ale skorzystają na niej dzieci, które będą miały mniej do dźwigania.

- To dopiero początek. Dzieci, które pójdą w 2015 roku do drugiej klasy, będą włączane w ten sam mechanizm tzn. w roku 2015 będzie to oznaczało, że pierwszo- i drugoklasiści skorzystają z bezpłatnych podręczników - mówił Tusk.

Dodał, że dzięki tej zmianie podręczniki szkolne nie będą już jednorazowego użytku.

Dowiedz się więcej na temat: Donald Tusk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy