Reklama

Reklama

Tusk: Gowin tworzy małą, ideologiczną partię

Kampania w PO nabiera rumieńców. Donald Tusk rozesłał list do członków Platformy. Krytykuje w nim działania Jarosława Gowina i pisze wprost, że propozycja jego kontrkandydata to "przepis na małą, ideologiczną partię, a nie wielką, szeroką formację, jaką dziś jesteśmy". "Zero programu, tylko straszenie mną" - skomentował Gowin.

Szef rządu przekonuje w liście, że do wyborów na przewodniczącego partii dochodzi w sytuacji "nadzwyczajnej". "Tak naprawdę będziemy decydowali o tym, czy Platforma - taka, jaką znacie i tworzycie - będzie wciąż istnieć jako silna i zdolna do wygrywania lepszej przyszłości dla Polaków formacja" - zaznacza Donald Tusk.

Premier w ostrych słowach komentuje działania Jarosława Gowina, który jest jego jedynym kontrkandydatem w wyborach na szefa partii. Zdaniem Donalda Tuska, były minister sprawiedliwości chce przesunąć PO w - jak zaznacza - stronę skrajnej wersji wolnego rynku oraz konserwatyzmu obyczajowego.

"Ta propozycja to przepis na małą, ideologiczną partię, a nie wielką, szeroką formację, jaką dziś jesteśmy" - ocenia premier. Jak argumentuje, sukcesem Platformy było dotąd łączenie wielu nurtów. Zdaniem Donalda Tuska, Jarosław Gowin wykorzystuje wybory na szefa partii do "promocji nowej inicjatywy politycznej".

Premier przekonuje również, że do ostatniego głosowania nad zawieszeniem progu ostrożnościowego, zawsze starał się interpretować decyzje Gowina na jego korzyść. "Kiedy jednak słyszę od niego ciepłe słowa pod adresem PiS ("normalna, demokratyczna partia") i wyłącznie krytyczne pod adresem Platformy, przestaję wierzyć w jego dobre intencje" - podkreśla Donald Tusk. Jego zdaniem, ten, kto dzieli Platformę, przyczyni się do zwycięstwa opozycji. Premier zaznacza jednocześnie, że Jarosław Gowin musi zastanowić się, "gdzie jest jego miejsce".

Jarosław Gowin pytany przez nas o list od Donalda Tuska napisał na Twitterze " zero programu, tylko straszenie mną. Na tym poziomie nie rywalizuję. Rozesłałem do członków PO swój program". Dziś krakowski polityk w ramach swojej kampanii w PO otworzył między innymi stronę internetową zmienpremiera.pl gdzie można porównać wypowiedzi Donalda Tuska te sprzed lat i dziś.

Gowina krytykuje poseł PO Adam Szejnfeld, który uważa, że jego działania są aż nadto czytelne - Jarosław Gowin uprawia manipulację i mistyfikację polityczną. Próbuje wmawiać członkom PO i opinii publicznej, że kandyduje na przewodniczącego partii, której nie lubi, której chyba nienawidzi. I której mentalnie, politycznie i partyjnie nie jest członkiem - mówił IAR Szejnfeld. 

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy