Reklama

Reklama

Trzaskowski ogłasza: Koniec z plastikiem w urzędzie miasta i na wydarzeniach ratusza

"W ratuszu i na wydarzeniach organizowanych przez miasto będzie obowiązywał zakaz używania plastiku. Chcemy, żeby stolica była jak najbardziej czysta i żeby miała jak najmniej odpadów trudnych do utylizacji" - powiedział w środę prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.

Rozporządzenie prezydenta Warszawy dotyczące zakazu stosowania przedmiotów jednorazowego użytku wykonanych z tworzyw sztucznych obowiązuje od środy. "Podjąłem decyzję, podpisałem rozporządzenie, że w urzędzie i we wszystkich agendach, które są podległe urzędowi - jak również przy tych piknikach, które my organizujemy - nie będziemy używać plastiku" - powiedział Rafał Trzaskowski w środę na konferencji prasowej w warszawskim żłobku przy ul. Ciołka.

Reklama

Podkreślił, że trzeba walczyć z plastikiem, który zanieczyszcza nasze środowisko. "W tej chwili jest wiele nowych, przyjaznych środowisku technologii. Można jeść z talerzy, które są biodegradowalne, można używać opakowań papierowych - i stąd taka decyzja" - tłumaczył Trzaskowski.

"Chcemy, żeby Warszawa była jak najbardziej czysta"

"Potwierdzam! Koniec z jednorazowymi talerzykami, reklamówkami czy kubeczkami w urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy - w trosce o środowisko rezygnujemy z przedmiotów jednorazowego użytku produkowanych z tworzyw sztucznych. Zarządzenie, które wydałem, dotyczy także wydarzeń przez nas organizowanych" - napisał we wtorek prezydent Warszawy na jednym z portali społecznościowych.

To już kolejne proekologiczne rozwiązanie, które wprowadził stołeczny ratusz. Coca-Cola w ramach współpracy z Miastem Stołecznym Warszawą i Fundacją Nasza Ziemia, przekaże mieszkańcom stolicy 10 nowoczesnych automatów do oddawania opakowań. Pierwsza tura pięciu maszyn zostanie rozmieszczona w przestrzeni miejskiej jeszcze przed wakacjami, kolejne pięć - jesienią.

Maszyny przyjmować będą butelki plastikowe PET, aluminiowe puszki oraz butelki szklane. W zamian oddający opakowania, przy użyciu specjalnej aplikacji, otrzyma punkty, które będzie mógł wymienić na różnego rodzaju benefity, np. bilety do kina czy zniżki na kawę w wybranej sieci kawiarni.

"Chcemy, żeby Warszawa była jak najbardziej czysta i żeby miała jak najmniej tego typu odpadów, które są trudne do utylizacji" - podkreślił Trzaskowski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje