Reklama

Reklama

Tragiczny wypadek na trasie S8. Ciężarówka w płomieniach

Tragiczny wypadek na S8 w Warszawie. Przyczyną mogło być pęknięcie opony w tirze. Jedna osoba zginęła, a kilka zostało rannych. Kierowcy muszą się liczyć z gigantycznymi korkami.

Reklama

Do zdarzenia doszło przed godziną 14 na S8 pomiędzy węzłem Lazurowa a węzłem Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że w tirze jadącym w kierunku Poznania pękła opona, przez co zjechał w lewo przygniatając samochód osobowy do bariery - powiedział nadkom. Sylwester Marczak.

Reklama

Policjant wskazał, że ciężarówka następnie uderzyła w barierę, której elementy spadły na dwa samochody jadące w kierunku Białegostoku. - W efekcie samochód ciężarowy się przewrócił i zapalił - dodał.

W wyniku zdarzenia zginął kierowca ciężarówki, który wypadł z pojazdu. - Czterem innym osobom udzielana jest pomoc medyczna - przekazał rzecznik KSP.

Z kolei aspirant sztabowy Łukasz Płaskociński z warszawskiej straży pożarnej powiedział, że najprawdopodobniej w wyniku przewrócenia się ciężarówki doszło do rozerwania zbiornika z paliwem, przez co tir stanął w płomieniach. - Ciężarówka przewoziła drewno, które strażacy dogaszają - poinformował strażak.

Wypadek na S8. Gdzie utrudnienia? 

W związku ze zdarzeniem na S8, trasa w kierunku Poznania jest zablokowana. Z kolei w kierunku Białegostoku ruch odbywa się jednym pasem.

Jak przekazały służby, na trasie trzeba się spodziewać gigantycznych utrudnień, które potrwają co najmniej kilka godzin. - Policjanci wyznaczyli dla kierowców objazdy. Apelujemy również o spokój, rozsądek oraz skupienie na drodze - dodał nadkomisarz Marczak.

Według portalu Targeo.pl największe korki utworzyły się m.in. w al. Prymasa Tysiąclecia w obu kierunkach, ul. Górczewskiej, Powstańców Śląskich. Utrudnień należy się też spodziewać m.in. w al. Jana Pawła II oraz ulicach dojazdowych do niej, Arkuszowej, Wolskiej oraz Kaliskiego.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy