Reklama

Reklama

Tragedia w Szczyrku. W czwartek pogrzeb ofiar

Pogrzeb ośmiorga ofiar wybuchu gazu, do którego doszło 4 grudnia w domu jednorodzinnym w Szczyrku, odbędzie się w najbliższy czwartek, 19 grudnia. Msza żałobna rozpocznie się w południe w miejscowym kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła - podały w poniedziałek władze Szczyrku.

Dwie godziny przez rozpoczęciem mszy zaplanowano modlitwę za zmarłych w kaplicy przy tym kościele. Po mszy ofiary - członkowie znanej w Szczyrku rodziny Kaimów - spoczną na miejscowym cmentarzu.

Prośba władz miasta

Reklama

W poniedziałek rano bielska prokuratura, prowadząca śledztwo w sprawie tragedii, poinformowała o zakończeniu identyfikacji wszystkich ofiar wybuchu gazu. Eksplozja zabiła osiem osób, wśród nich czworo dzieci. Zakończenie sekcji zwłok i identyfikacji otworzyło możliwość wydania zwłok rodzinie. Po południu ogłoszono datę uroczystości pogrzebowych.

Jak poinformowały władze Szczyrku, na czas trwania pogrzebu w kościele parafialnym zostanie wyznaczona strefa dla najbliższej rodziny zmarłych. "Bardzo prosimy o wyrozumiałość i niezajmowanie oznakowanych miejsc" - podał Urząd Miasta.

Wszyscy chcący uczestniczyć w pożegnaniu ofiar katastrofy będą mogli wziąć udział w mszy żałobnej w kaplicy przy kościele parafialnym.

W dniu uroczystości teren przed kościołem zostanie zamknięty dla ruchu samochodowego - do zaparkowania dostępny będzie tylko parking boczny od ul. Lipowej. Natomiast parking przy cmentarzu od strony szkoły nr 1 (ul. Szkolna) będzie przeznaczony tylko dla najbliższej rodziny zmarłych.

Na czas przejścia konduktu żałobnego zamknięta zostanie droga od kościoła do cmentarza - od ulicy Lipowej, przez ulice Myśliwską i Beskidzką.

Sprawa w toku

Po wybuchu gazu bielska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach. Dla dobra toczącego się postępowania, na obecnym etapie śledczy nie udzielają bliższych informacji o jego przebiegu.

Prokuratura czeka na pisemne opinie powołanych w tej sprawie biegłych z zakresu fizykochemii, budownictwa, gazownictwa, geodezji i geologii.

Przed tygodniem śledczy potwierdzili, że jest związek między wybuchem gazu w Szczyrku a pracami budowlanymi prowadzonymi pod ulicą, przy której stał zniszczony dom. Podczas oględzin georadarem ujawniono miejsce przerwania gazociągu, które później zostało odsłonięte i poddane szczegółowym oględzinom.

Do tragedii w Szczyrku doszło 4 grudnia wieczorem. 

Wybuch gazu zniszczył całkowicie trzykondygnacyjny dom. Ratownicy znaleźli w gruzach osiem ciał ofiar, w tym czworga dzieci.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy