Reklama

Reklama

Trąba powietrzna w Zachodniopomorskiem. Kamera zarejestrowała żywioł

W weekend nad Polską przeszły gwałtowne burze, którym towarzyszyły opady deszczu, a miejscami także gradu. Wiał silny wiatr. W miejscowości Radowo Małe trąba powietrzna zrywała dachy. Nagrania ze zdarzenia publikuje jeden z mieszkańców. Siła żywiołu jest ogromna.

W sobotę w Zachodniopomorskiem, w powiecie drawskim przeszły nie tylko burze z deszczem lub gradem. Mieszkańcom we znaki dała się także trąba powietrzna.

Reklama

Żywioł uszkodził ponad 50 dachów - m.in. w Złocieńcu i okolicach - informowała straż pożarna.

Trąba powietrzna nawiedziła także Radowo Małe. Jeden z mieszkańców opublikował w sieci film z szalejącego żywiołu, który zarejestrowała kamera monitoringu, umieszczona na dachu jego budynku.

Na nagraniu widać, jak wiatr z niebywałą lekkością zrywa kolejne dachówki oraz wznosi w powietrze znajdujące się wokół domu przedmioty.

Jak poinformowała poszkodowana rodzina, trąba powietrza nie tylko uszkodziła dach ich domu, ale także zwaliła usytuowaną obok budynku szopę. Spadające z dachu fragmenty uszkodziły też znajdujące się na posesji dwa samochody.

Rodzina publikuje zdjęcia zniszczeń oraz prosi o pomoc w zebraniu pieniędzy na naprawę szkód. Szczegóły tutaj

Prawie 2 tys. interwencji podczas weekendu

Ponad 1,9 tys. razy interweniowali przez weekend strażacy w związku trąbami powietrznymi, burzami i intensywnymi opadami deszczu, które przeszły nad Polską.

Rzecznik komendanta głównego PSP, st. bryg. Paweł Frątczak, przekazał, że w związku z sytuacją pogodową w sobotę i niedzielę straż pożarna interweniowała 1908 razy. Najwięcej interwencji dotyczyło województw: zachodniopomorskiego (465), warmińsko-mazurskiego (381), dolnośląskiego (323) i pomorskiego (193).

Więcej zdjęć zniszczeń, które spowodowała trąba powietrzna znajdziesz tutaj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje