Reklama

Reklama

Torakochirurdzy w Zakopanem poznawali nowatorską metodę operacyjną

Dwudziestu torakochirurgów z różnych ośrodków leczenia nowotworów klatki piersiowej w Polsce, poznawało w poniedziałek w Zakopanem nowatorską i małoinwazyjną metodę operowania chorych na raka płuc opracowaną przez hiszpańskiego lekarza.

Jak wyjaśnił dyrektor zakopiańskiego Szpitala Specjalistycznego Chorób Płuc i ordynator oddziału klatki piersiowej dr Marcin Zieliński, rak płuc jest jednym z najtrudniejszych w leczeniu nowotworów, a we wczesnych stadiach tej choroby podstawowym sposobem leczenia jest operacja. Dotychczas takie operacje wykonywało się poprzez rozcięcie przestrzeni międzyżebrowej i rozwarcie żeber, jednak jest to bardzo ciężki, skomplikowany zabieg, bolesny i obciążający dla pacjenta. 

Reklama

 "Metoda uni portal opracowana przez dr. Diego Gonzalez’a - Rivaz’a jest niezwykle cenna dla pacjenta, ponieważ minimalizuje inwazyjność okolic klatki piersiowej i płuc co jest niezwykle istotne. Zarówno ból jak i uraz pooperacyjny jest zminimalizowany. Łatwiejsza jest też rehabilitacja pacjenta" - powiedział dr Zieliński. 

Dowiedz się więcej na temat: Torakochirurdzy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne