Reklama

Reklama

"Tomek dawał z siebie wszystko wszystkim"

"Tomek był ciężko pracującym człowiekiem, który dawał z siebie wszystko wszystkim. Niewiele zostawało, a może nic, co mógłby dać sobie... Może Góry... Były Jego własnym światem i spełnieniem, do którego miał prawo..." - napisała żona Tomasza Mackiewicza, dziękując - w imieniu dzieci - za wsparcie finansowe. Wzruszające słowa podziękowania skierowała także do samej Elisabeth Revol.

Żona Tomasza Mackiewicza Anna Solska poinformowała na Facebooku, że prowadzone są dwie zbiórki - jedna koordynowana przez nią i Małgorzatę Sulikowską, druga - przez Mashę Gordon.

Reklama

Podziękowała także raz jeszcze ratownikom i wszystkim tym, którzy włączyli się w akcję ratunkową. Szczególnie wzruszające słowa skierowała do Elisabeth Revol. "

"W moim nieopisanym bólu jestem szczęśliwa, że przetrwała. Próbowała mu pomóc była z nim tak długo jak mogła... dziękuje Eli..." - napisała żona himalaisty.

Trudna akcja ratunkowa

Na pomoc Elisabeth Revol i Tomaszowi Mackiewiczowi, którzy utknęli na Nanga Parbat wyruszyli Denis Urubko, Adam Bielecki, Piotr Tomala i Jarosław Botor.

Ratownicy wspięli się ponad 1000 metrów w górę Nanga Parbat, aby dotrzeć do Francuzki Elisabeth Revol w środku nocy. Po odnalezieniu  alpinistki zostali zmuszeni do podjęcia trudnej decyzji, aby przerwać akcję ratunkową.

Przypomnijmy: akcja ratunkowa po Tomasza Mackiewicza, który utknął na Nanga Parbat, była niemożliwa z powodu pogarszających się warunków atmosferycznych - zaznaczał w niedzielę rano Janusz Majer.

- Ja wiem, że wszyscy zrobili wszystko, żeby mu pomóc. Moja wdzięczność nie ma dna - powiedziała w TVN24 Anna Solska.

Fundacja Kukuczki ostrzega

W sieci pojawili się już oszuści, którzy wykorzystują ostatnie wydarzenia do zarobienia pieniędzy. Jak informuje Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki, w tej chwili nie jest prowadzona żadna zbiórka. "Prosimy o ostrożność" - apeluje fundacja, pod którą podszywają się oszuści.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje