Reklama

Reklama

Tomasz Trela i Marcin Horała w "Debacie Dnia" o podwyżkach cen prądu

Jednym z tematów wtorkowej "Debaty Dnia" w Polsat News były nadchodzące podwyżki cen prądu. Zdaniem posła Lewicy, Tomasza Treli, rząd PiS oszukał w tej sprawie Polaków. - Wzrosty kosztów energii wynikają z pakietu klimatycznego, który przyjęli nasi poprzednicy. Odziedziczyliśmy gospodarkę energetyczną w stu procentach opartą na węglu - ripostował wiceminister, poseł PiS Marcin Horała. 

- Pana kolega z rządu, Jacek Sasin, kolejny raz się "zsasinił" - obiecał Polkom i Polakom rekompensaty za podwyżki energii - oszukał. Obiecał, że zorganizuje wybory kopertowe - oszukał - ocenił w "Debacie Dnia" w Polsat News Tomasz Trela, poseł Lewicy.

Reklama

Wiceminister infrastruktury i poseł PiS Marcin Horała podkreślał, że "i pan premier Sasin, i PiS zrobili wszystko, by wybory przeprowadzić".

"Panu nigdy bułek nie zabraknie"

- Pan nie musi wiedzieć, ile kosztuje bułka, bo panu nigdy bułek nie zabraknie, ale emeryt, który dostaje 1200 zł emerytury i ma zapłacić więcej za prąd każdego miesiąca już wie i liczy, ile tych bułek mniej będzie mógł zjeść - jesteście nieuczciwi, nieprzyzwoici i nie szanujecie Polek i Polaków - przekonywał Trela. 

- Podziwiam zdolność pana posła, że z kamienną twarzą potrafi powiedzieć każdą bzdurę - jakby to ode mnie zależało, to bym dał panu Złotą Palmę i w ramach bonusu mógłby pan się zaszczepić poza kolejnością. Wzrosty kosztów energii wynikają z pakietu klimatycznego, który przyjęli nasi poprzednicy. Odziedziczyliśmy gospodarkę energetyczną w stu procentach opartą na węglu - ripostował Horała.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama