Reklama

Reklama

​"The Economist" krytycznie o Polsce

Polska stanowi trudny dylemat dla Unii Europejskiej - czytamy w "The Economist". W krytycznym artykule brytyjski tygodnik ocenia rządy PiS, bezsilność UE i przewiduje, że walka na linii Kaczyński-Unia zakończy się zwycięstwem lidera Prawa i Sprawiedliwości.

Tygodnik w bardzo krytycznym tonie podsumowuje działania polskiej partii rządzącej. Czytamy m.in., że rząd pod wodzą PiS działa niedemokratycznie i bez poszanowania prawa, źle zarządza unijnymi środkami, zatrudnia nieprofesjonalnych urzędników, a także jest sterowany z tylnego siedzenia. Siedzenie to ma zajmować wg "The Economist" prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W swoim artykule, tygodnik wskazuje także, że pomimo działań Unii, aby powstrzymać polski rząd, sytuacja ta jest trudna do opanowania ze względu na nieskuteczność unijnego prawa.

"Tylko wewnętrzny kryzys może powstrzymać Kaczyńskiego"

Zdaniem "The Economist", "Kaczyńskiego może powstrzymać jedynie wewnętrzny kryzys". Tygodnik dodaje, że o taki kryzys nietrudno z uwagi na liczne wydatki polskiego rządu. W tym kontekście gazeta wymienia np. świadczenie 500 plus.

Reklama

Jak podsumowuje tygodnik, "Kaczyński wygra walkę z UE, ponieważ Europa nie ma pojęcia, jak walczyć".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama