Reklama

Reklama

"Tarcia i chłodne relacje między rządem a nowym prezydentem"

Spodziewam się tarć między rządem a nowym prezydentem - mówi PAP politolog dr Hubert Horbaczewski. Jego zdaniem relacje między Andrzejem Dudą i gabinetem Ewy Kopacz będą chłodne. Ocenia też, że prezydent będzie próbował działać na rzecz PiS w kampanii wyborczej.

- Jeżeli chodzi o ten obecny rząd do wyborów, to przypuszczam, że to będą dosyć chłodne relacje - mówi Horbaczewski.

Ocenia, że najprawdopodobniej do jesieni, kiedy to - jak się spodziewa - nastąpi zmiana rządu, nie będzie "zbyt wielu istotnych decyzji do podjęcia i koniecznych pól do ewentualnej kooperacji między prezydentem a rządem".

Horbaczewski uważa, że Andrzej Duda raczej będzie starał się w kwestiach światopoglądowych "hamować zapędy rządu Platformy Obywatelskiej".

Według eksperta Duda będzie starał się wesprzeć PiS w kampanii parlamentarnej. - Nie należy mieć złudzeń - każdy prezydent ma swoje środowisko polityczne. Jesteśmy w gorącym okresie kampanii wyborczej, w związku z tym należy się spodziewać, że prezydent - oczywiście z zachowaniem pewnego umiaru - jednak będzie próbował działać na rzecz swojego środowiska i jego zwycięstwa w jesiennych wyborach parlamentarnych - mówi Horbaczewski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje