Reklama

Reklama

Tańczą Ewangelię. Magnificat wystąpi na deskach polskich teatrów

Zaczyna się niepozornie w jednej z amerykańskich sal baletowych. Tancerka Kathy Thibodeaux postanawia tańcem przekazać słowa Jezusa. Pokazać Kościół, który ma odwagę wyjść poza mury, żeby opowiedzieć ludziom treść Ewangelii. Zaczyna się od 7-osobowej grupy tancerzy, którym podoba się pomysł Kathy.

Reklama

Taniec klasyczny, jive i motywy żydowskie

Reklama

Dzisiaj Ballet Magnificat to największa chrześcijańska szkoła baletowa na świecie. Co roku roku wystawia od 100 do 200 spektakli teatralno-muzycznych zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie, Azji, Ameryce Południowej i w Afryce. Ich występy zobaczyło już ponad 12 milionów ludzi w przeszło 40 państwach.

Na "wysublimowane piękno i najwyższy profesjonalizm" (jak napisał o nich amerykański "Dallas Morning News") składa się mozaika stylów tanecznych - od klasycznego przez jive’a aż po inspiracje motywami celtyckimi i żydowskimi.

W repertuarze Ballet Magnificat znajdują się między innymi spektakl o przypowieści z synem marnotrawnym i dobrym ojcem w rolach głównych - "Powrót marnotrawnego", "Twarzą w twarz" - o tym jak to jest żyć z Jezusem, a jak bez Niego, sztuka na podstawie znanej książki C. S. Lewisa - "Listy starego diabła do młodego", a także realizacja znanej baśni Andersena  - "Królowa śniegu".

Roztańczony Kościół

- Artyści chcą przywrócić bogactwo tańca we współczesnym Kościele. Tańca, który może pomóc w spotkaniu z Bogiem, który jest i działa - mówi Radosław Siewniak ze Stowarzyszenia "Do Źródła", który zaprosił Ballet Magnificat do Polski.

Są widzowie, którzy w czasie występów znajdują odpowiedź na pytanie o dręczącą wewnętrzną pustkę i brak sensu. Przekaz taneczny i treść spektakli pomagają w poznaniu, jaki jest Bóg.

Artyści modlą się w czasie prób, przed wejściem na scenę, w trakcie występu i na zakończenie. Po spektaklu rozmawiają z gośćmi, opowiadają historie osobistych nawróceń i zapraszają do wspólnej modlitwy.

Gdzie możesz zobaczyć spektakl i poznać tancerzy?

Ballet Magnificat przylatuje do Polski od siedmiu lat na zaproszenie Stowarzyszenia "Do Źródła". W naszym kraju wystawili już ponad 50 spektakli, które zobaczyło około 25 tysięcy osób. Podczas polskiego turnée w kwietniu i maju b.r. będzie można zobaczyć ich w 12 różnych miastach w naszym kraju.

Tournée Ballet Magnificat - Polska 2018.

6.04. - Spotkanie z Ballet Magnificat. Chełm

7.04. - "Bezpieczna Kryjówka", Ballet Magnificat w Chełmie

8.04. - "Szkarłatny sznur", Ballet Magnificat w Chełmie

13.04. - "Powrót marnotrawnego", Ballet Magnificat w Otrębusach

14.04. - "Bezpieczna kryjówka", Ballet Magnificat w Warszawie

15.04. - "Bezpieczna kryjówka", Ballet Magnificat w Olsztynie

16.04. - Spotkanie z Ballet Magnificat w Olsztynie

18.04. - "Bezpieczna kryjówka", Ballet Magnificat w Nowej Soli

19.03. - warsztaty taneczne z Ballet Magnificat: "Taniec w uwielbieniu". Chorzów

20.04. - "Bezpieczna kryjówka", Ballet Magnificat w Chorzowie

22.04. - "Bezpieczna kryjówka", Ballet Magnificat w Chrzanowie

23.04. - "Bezpieczna kryjówka", Ballet Magnificat w Oświęcimiu

12.05. - "Powrót marnotrawnego", Ballet Magnificat w Czerwionka-Leszczyny

13.05. - "Szkarłatny sznur", Ballet Magnificat w Jaworznie

Jak zdobyć wejściówkę?

Napisz na adres mailowy Stowarzyszenia "Do Źródła": dozrodla@gmail.com


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy