Reklama

Reklama

Tajemnicza paczka wysłana do Ministerstwa Zdrowia

Do Ministerstwa Zdrowia trafiła w piątek tajemnicza paczka. Trzy osoby, które miały kontakt z przesyłką, zostały odizolowane. Zawartość paczki sprawdzają teraz służby ratownictwa chemicznego Państwowej Straży Pożarnej.

Służby otrzymały w piątek informację o podejrzanym pakunku w budynku Ministerstwa Zdrowia. Wewnątrz paczki jest najprawdopodobniej sproszkowana substancja. Przesyłka jest sprawdzana obecnie przez strażaków z grupy ratownictwa chemicznego.

Reklama

"Na miejscu są chemicy oraz inspektor sanitarny, który będzie podejmował decyzję odnośnie dalszych działań. Trzy osoby, które miały kontakt z paczką, zostały odizolowane" - poinformował rzecznik prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, mł. bryg. Karol Kierzkowski.

Rzecznik dodał, że w paczce jest najprawdopodobniej suplement diety, ale nie jest to jeszcze potwierdzone. Substancja zostanie sprawdzona na miejscu w przenośnym laboratorium, co pozwoli na określenie, czy jest ona groźna dla zdrowia. Natomiast dokładne zbadanie zawartości będzie możliwe dopiero po przewiezieniu paczki do stacjonarnego laboratorium.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje