Reklama

Reklama

Szydło: Projekt dot. obniżenia wieku emerytalnego - po zaprzysiężeniu Dudy

​Projekt ustawy zakładający obniżenie wieku emerytalnego będzie złożony po zaprzysiężeniu prezydenta elekta Andrzeja Dudy - zapowiedziała w środę wiceprezes PiS Beata Szydło. Dodała, że prace nad dokumentem już trwają. Zaprzysiężenie zaplanowano na 6 sierpnia.

Szydło powiedziała w środę rano w TVP1, że ustawa zakładająca obniżenie wieku emerytalnego i przywrócenie stanu sprzed reformy przeprowadzonej przez rząd PO-PSL oraz zakładająca zwiększenie kwoty wolnej od podatku to dwa podstawowe projekty nowego prezydenta.

- On te projekty złoży w parlamencie, on będzie przekonywał jeszcze obecną koalicję, żeby te projekty zostały przyjęte - zadeklarowała.

Wiceszefowa PiS przypomniała, że obniżenie wieku emerytalnego było jedną z obietnic wyborczych prezydenta elekta. Zaznaczyła jednak, że jeszcze w trakcie kampanii "pojawiły się nowe wątki" w tej sprawie. Chodzi o stanowisko związków zawodowych - Duda podpisał porozumienie z Solidarnością, rozmawiał też o reformie emerytalnej z przedstawicielami OPZZ. Na pytanie, czyj będzie ten projekt - prezydenta czy związkowców - Szydło odpowiedziała: "to będzie projekt Andrzeja Dudy".

Reklama

Szydło, która była szefową sztabu wyborczego Dudy, pytana, czy będzie nadal współpracować nowym prezydentem, czy raczej zaangażuje się w kampanię parlamentarną PiS, odparła, że to nie jest jeszcze przesądzone.

"Przed PiS otwiera się ogromna szansa"

- Nie jest tajemnicą, że bardzo dobrze nam się z prezydentem Andrzejem Dudą współpracowało, że ta kampania przebiegła pomyślnie. W związku z tym rozmawialiśmy o tym, czy dalej ta współpraca będzie nam się układała. Ale ja jestem też posłem, jestem wiceprezesem PiS, biorę odpowiedzialność za wynik wyborczy mojego ugrupowania i też jest rzeczą naturalną, że rozważam ponowne ubieganie się o mandat poselski - podkreśliła Szydło.

- Te decyzje jeszcze przed nami, a decyzje personalne dotyczące Kancelarii Prezydenta będzie podejmował oczywiście prezydent Andrzej Duda - dodała.

Wiceszefowa PiS odniosła się także do zmian zachodzących na polskiej scenie politycznej.

- Jesienią to już będzie zupełnie inna scena polityczna, zupełnie inny Sejm - uważa. Jak oceniła, przed PiS otwiera się ogromna szansa, by wygrać wybory do parlamentu.

- Gdybyśmy dzisiaj popadli w triumfalizm i powiedzieli: tak, na pewno wygramy wybory jesienne parlamentarne, to popełnilibyśmy najgorszy błąd, jaki można by było popełnić. Potrzeba dużej pokory i dużej pracy - podkreśliła Szydło.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy