Reklama

Reklama

Szlachetna Paczka: Ruszyła internetowa baza dla potrzebujących rodzin

Zaczęła się kolejna edycja Szlachetnej Paczki. W internetowej bazie rodzin każdy zainteresowany może wybrać tę, której zechce pomóc, a prezenty trafią w wyznaczone miejsca w "weekend cudów", 7 i 8 grudnia, podczas finału XIX edycji Szlachetnej Paczki.

W związku z inauguracją tegorocznego projektu w sobotę w wojewódzkich miastach Polski zaplanowane zostały uroczyste marsze wolontariuszy i sympatyków stowarzyszenia Wiosna, które organizuje całą akcję.

Uruchomiona baza rodzin jest dostępna na stronie internetowej Szlachetnej Paczki. "Wciąż trafiają tam nowe, przejmujące historie. Każdego dnia wolontariusze odbywają około 1000 spotkań z potrzebującymi. Pomyślmy o tych, którym zabrakło szczęścia, możemy im pomóc" - mówi Katarzyna Dąbek z biura prasowego projektu.

Dotychczas organizatorzy wytypowali co najmniej 21 tys. rodzin i osób, które mogą potrzebować pomocy materialnej i niematerialnej. 12 tysięcy z nich już odwiedzili. Zgodnie z zapowiedziami wolontariusze jeszcze przez najbliższe tygodnie będą odwiedzać rodziny.

Reklama

To nie tylko prezent na święta. To także odzyskanie nadziei

Z internetowej bazy każdy zainteresowany może wybrać jedną (lub więcej) rodzinę albo osobę samotną i przygotować dla niej świąteczny prezent.

"Szlachetna Paczka działa w myśl idei niesienia mądrej pomocy. To nie jest tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim próba nawiązania relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Ludzie dotknięci biedą odzyskują nadzieję na poprawę swojej sytuacji nie tylko dzięki pomocy materialnej, ale przede wszystkim dzięki temu, że ktoś ich dostrzegł i w nich uwierzył" - przekonuje Katarzyna Dąbek.

W ubiegłym roku w działania Szlachetnej Paczki włączyło się ponad 635 tys. osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej potrzebującym rodzinom przekroczyła 47 mln zł.

"Wiem, że niektórzy mają w życiu o wiele mniej szczęścia niż ja. Uważam, że własnym szczęściem należy się dzielić i próbować pomagać tym, którzy mają gorzej. Też kiedyś mogę być w takiej sytuacji i chciałabym, by wtedy ktoś mi pomógł" - mówi jeden z darczyńców Szlachetnej Paczki.

Pomoc przekroczyła już 339 mln złotych

Łączna wartość pomocy przekazanej potrzebującym przekroczyła dotychczas 339 mln zł. W niesienie pomocy angażują się również osoby publiczne. W ubiegłym roku Szlachetną Paczkę tworzyli m.in. reprezentanci Polski w piłce nożnej, siatkarze, siostry Radwańskie, Joanna Jędrzejczyk oraz Olga Frycz.

Biuro prasowe stowarzyszenia Wiosna zapewnia, że praca w organizacji przebiega bez zakłóceń.

Po publikacji Onetu, który informował, że założyciel Wiosny ks. Jacek Stryczek stosuje mobbing wobec pracowników, krakowska prokuratura bada, czy w stowarzyszeniu doszło do naruszenia prawa. W sprawie wciąż przesłuchiwani są świadkowie. Ks. Stryczek zrezygnował z funkcji prezesa. Na czele nowo wybranego zarządu stoi Anna Wilczyńska, wieloletnia działaczka Wiosny.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne