Reklama

Reklama

Szef MON zapowiada: W tym roku pierwsze śmigłowce Black Hawk dla wojsk specjalnych

Pierwsze śmigłowce Black Hawk zostaną dostarczone polskiej armii już w tym roku - zapowiedział w poniedziałek w Mielcu minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

"Jeszcze w tym tygodniu zaczną się rozmowy, które w tym roku uzyskają swoje zwieńczenie. (...) W tym roku pierwsze śmigłowce pozwalające na realizację ćwiczeń przez siły specjalne zostaną im dostarczone. To pokazuje, jakim potencjałem Polska dysponuje, jakim potencjałem dysponuje Mielec" - powiedział szef MON.

Reklama

Wskazywał, że Polska jest tak długo bezpieczna jak długo ma własne, skutecznie działające przemysłowe zakłady obronne.

"Stoimy w hali, która ma kilkadziesiąt lat, w której pracuje załoga, której średnia wieku nie przekracza 30 lat. To jest to zestawienie, wraz z najnowocześniejszą amerykańską technologią, realizowaną przez polskich inżynierów dające synergię, która pozwala czuć się bezpiecznie" - powiedział szef MON. 

Jak wcześniej poinformowała premier Szydło, Polska "stawia na to, by sprzęt dla polskiej armii produkowany był w Polsce". 

"Zapraszamy do Polski zagranicznych inwestorów, chcemy, by tu budowali nowoczesne firmy" - powiedziała w zakładach PZL-Świdnik S.A. premier Beata Szydło. Zaznaczyła, że chodzi o to, by w Polsce powstawały nowoczesne firmy i fabryki, w których będzie produkowany uznany na całym świecie sprzęt.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje